‘Yangına karşı kırmızı alarm pozisyonundayız’

Özel, şunları söyledi: “İzmir ile Aydın’ın il sınırında önce Selçuk’ta başlayıp daha sonra Kuşadası’na sirayet eden, ilk belirlemelere göre en az 350 hektar orman alanını kaybettiğimiz, cumartesi günkü büyük orman yangının olduğu bölgedeyiz. Bir daha böyle bir kızılçam ormanının oluşması 50 yıl sürecek. Her bir metrekare yeşil alan hepimizin bu millete namus borcudur. Her bir çam ağacı ve makilik arazi bu memlekete bizim borcumuzdur. O yüzden hem imar planlarında hem şehirlerin genişleme hem de orman yangınlarına karşı tedbir ve mücadelesinde pozisyonumuz ‘kırmızı alarm’ pozisyonudur.”

‘Sığınmacılara çözüm bulmalıyız’

Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kayseri’de yaşanan olayla ilgili muhalefete yönelik eleştirilerine de yanıt vererek şunları söyledi: “Nefret siyaseti, diyerek hangi muhalefeti kastettiğini bilmiyorum. ‘Türkiye’de bir sığınmacı sorunu vardır bu iktidarın sorunudur’ dediğimde tek bir iktidar vardır. Bu sığınmacılar Suriye’ye gidecekler. Esad da bu noktada üzerine düşeni yapacak. Türkiye’nin tatil köşelerinde denize girecek sahil kalmadı. Olur olmaz hayallere kapılmasaydın, herkes evli evinde yerli yerinde kalaydı. Diyalog kanallarını açık tutup soruna çözüm bulmak zorundayız. Gün, Özgür Özel ile Erdoğan’ın kavga günü
değil, Esad ile Erdoğan’ın diyalog günüdür” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Bodrum-Turgutreis-Didim Deniz Otobüsü seferleri hizmete açıldı. İlk sefer Didim’den Bodrum’a CHP ldieri Özel’in katılımıyla yapıldı.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x