Hasçelik, 150 milyon euroya Bilecik’te çelikhane kuruyor… Başkan Faydasıçok teftiş için her cumartesi inşaatta

Necla DALAN

Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu arasında yer alan Hasçelik’in Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Adnan Naci Faydasıçok, sosyal iş ağında “Bugün günlerden cumartesi ve yatırım kontrol günü, seher günü düştük yollara.Sektörümüze modern bir tesis kurmak için çalışıyoruz. Allah utandırmasın.Her fabrika bir kaledir” diye paylaşım yaptı.

Faydasıçok’un sözünü ettiği yatırım Bilecik Orhaneli’deki 150 milyon euroluk çelikhane yatırımı… Geçen yıl start verilen çelikhanenin 2024’ün son çeyreğinde hayata geçirilmesi hedefleniyor. Türkiye’nin en büyük vasıflı parlak çelik üreticisi olan Hasçelik’in global bir marka hedefini hızlandıracak olan yeni tesis, şirketin 100 milyon dolar civarında olan ihracatını da katlayacak.

67 ÜLKEYE İHRACAT GERÇEKLEŞTİRİYOR

Hasçelik, bu yatırımdan önce Otomotiv Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde 35 milyon eurolukkrom kaplı mil tesisini hayata geçirdi.

Hasçelik’in temelleri 1968 yılında Hasan Faydasıçok tarafından Konya’da küçük bir hırdavat dükkanında atıldı. Bugün Kocaeli ve Konya’da 5 üretim tesisine sahip.Bu tesislerinde otomotiv, makine imalat, denizcilik, savunma, tarım makinaları ve beyaz eşya sektörleri için üretim gerçekleştiriyor. 1200 kişiye istihdam sağlayan şirket 67 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

Şirketin Türkiye’de 9, Meksika, Birleşik Krallık, Almanya ve Belçika’da 4 deposu bulunuyor. Yine Almanya, Birleşik ve Meksika’da satış ofisleri var.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x