Eskişehir Belediyesi’nden Hayvan Pazarı İddialarına Yanıt

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, 30 Mayıs 2024 tarihinde bir televizyon kanalında bazı üreticilerin “Pazar alanından yer alamadıkları, çay ocağı, tuvalet, duş, mescit, yemekhane, su gibi olanakların olmadığına dair iddialara yanıt verdi:

“Büyükşehir Belediyemize ait Muttalip Sarıcakaya yolu 2’inci kilometrede bulunan hayvan pazarı, 3 Haziran itibarıyla kurban pazarı olarak hizmet vermeye başlayacaktır. Pazarda, kapalı olarak 72 adet küçükbaş hayvan padoğu, 36 adet büyükbaş hayvan padoğu bulunmaktadır. Çadır kurarak hayvan satmak için ise açık alanda 210 adet yerimiz bulunmaktadır. Besiciler bu alanları bayramın üçüncü gününe kadar kullanabilmektedirler.

‘GEREKLİ TÜM İHTİYAÇLAR KARŞILANMAKTADIR’

Pazar yerimizde sosyal alanlar olarak çay ocağı, yemekhane, wc, duş ve mescit hizmet vermektedir. Satış için pazara getirilen hayvanların su ihtiyacı için, kapalı alanda her padok içinde su muslukları yer almaktadır. Açık alanda bulunan çadırların su ihtiyacı için kenarlarda su muslukları ve su olukları bulunmaktadır. Ayrıca pazar alanı içinde su tankerimiz gün içerisinde dağıtım yapmaktadır.

‘SATIŞ ALANLARI DEZENFEKTE EDİLMEKTEDİR’

Besicilerin ve kurban almaya gelen vatandaşların kesim alanı ile ilgili talepleri, belediyemizin yeni dönem projelerinden olan mezbaha yapımı ile karşılanacaktır. Ayrıca satış alanlarında temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri yapılarak pazar hazır hale getirilmektedir. Değerli halkımızın bilgisine sunarız.” açıklaması yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x